Máte malý byt: Tipy na jeho zariadenie

malý byt

Ako zariadiť malý byt

Minimalistický životný štýl je cesta, ktorá nás učí žiť s menej vecami, no zároveň prináša do našich domovov viac harmónie a pokoja. Mnohí z nás túžia po úniku od neustáleho konzumného tlaku a túžby vlastniť viac a viac vecí. Ako teda môžeme zariadiť náš malý byt tak, aby odrážal túto filozofiu a zároveň zostal útulný a funkčný?

Zbavenie sa nepotrebných vecí

Začnime tým, že si uvedomíme, čo skutočne potrebujeme pre náš každodenný život. Prehodnoťme každý predmet, ktorý máme doma, a opýtajme sa sami seba, či nám prináša radosť alebo je skutočne potrebný. Tento proces môže byť oslobodzujúci a otvára nám dvere k tomu, aby sme sa zbavili všetkého, čo už v našom živote nemá svoje miesto.

Funkčný nábytok

Keď sa zbavíme nepotrebných vecí, môžeme sa sústrediť na výber tých správnych kúskov nábytku a dekorácií. Pri výbere nábytku sa zameriavame na jednoduchosť, funkčnosť a kvalitu. Preferujme kúsky, ktoré sú nielen pekné na pohľad, ale aj trvácne a viacúčelové. Napríklad, pohovka s úložným priestorom môže slúžiť aj ako miesto na sedenie aj ako úložisko pre posteľnú bielizeň.

Výber farieb do bytu

Farby v minimalistickom byte by mali byť upokojujúce a harmonické. Zvoľme neutrálnu farebnú paletu, ktorá nám pomôže vytvoriť pocit priestoru a svetla. Biele, béžové, svetlosivé tóny sú ideálne na vytvorenie pocitu čistoty a pokoja. Ak máme radi trochu farby, môžeme ju pridať prostredníctvom menších dekorácií, ako sú vankúše, obrusy alebo obrazy na stene.

garzonka

 

Vhodné osvetlenie

Osvetlenie zohráva kľúčovú rolu v minimalistickom interiéri. Využime prírodné svetlo, kde je to možné, a doplňme ho kvalitným umelým osvetlením, ktoré môže byť tak jemné, ako aj funkčné. Voliť môžeme stojacie lampy s čistými líniami alebo závesné svietidlá s minimalistickým dizajnom, ktoré poskytujú dostatok svetla, ale zároveň nedominovali priestoru.

Voľba rastlín

Nakoniec nezabudnime na rastliny, ktoré dokážu každý priestor oživiť a pridať k nemu trochu prirodzenosti a čerstvosti. Zelené rastliny nie len skrášlia náš domov, ale tiež zlepšujú kvalitu vzduchu a pridávajú k harmónii celkového prostredia.

Minimalistický životný štýl teda nie je len o tom, mať menej vecí, ale aj o vytvorení priestoru, ktorý je zároveň funkčný, estetický a plný pokoja. Je to štýl, ktorý nám umožňuje dýchať slobodnejšie a žiť s väčším zameraním na to, čo je skutočne dôležité.

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *